GRCSYS Başarı hikayesi: E-Ticaret Uygulama Deneyimi

GRCSYS yazılımının ilk uygulama tecrübesini başarılı bir şekilde tamamladık. E-ticaret sektörü hem dinamik hem de kontrol ihlallerine açık bir sektördür.
E-ticaret sektörünün önemli oyucularından bir tanesi olan incehesap.com sipariş onay sürecinde uygulanan kontrol faaliyetleri GRCSYS yazılımı altyapısı üzerine kurgulanmış algoritma ile yürütmeye başladık. Kontrol odaklı algortima 8 adımdan oluşmaktadır. Algoritma, geleneksel kontrol faaliyetlerinin icrasını ve fraud-hile odaklı ihtimallerin değerlendirilmesini sağlar.

GRCSYS Yazılım İşleyişi
GRCSYS üzerinde çalışan algoritma sonuçları incehesap.com firması iç sistemine aktarılmaktadır. Önümüzdeki 3 ay boyunca sipariş onay sürecinde algoritmaya dayalı personel karar alma süreci izlenecek ve 3. ay sonunda yapay zeka algoritması geliştirilecektir.

GRCSYS Yazılım Algoritması sayesinde;
– Sipariş onay süreçleri hızlanacaktır. Özellikle blackfriday gibi özel günlerde sipariş sevk süreçlerindeki yoğunluğun azalması beklenmektedir.
– Rutin uygulamada örnekleme ile yürütülen sipariş onay işlemlerinin tamamı algoritmik olarak kontrollerden geçirilmektedir. Böylelikle başta fraud-hile olmak üzere pek çok muhtemele olumsuzluk önlenebilmektedir.
– Uygulamanın 2. safhasında yapay zeka algortiması ile onay süreçleri tamamen yapay zeka uygulaması ile yürütülecektir.

incehesap.com, B2C e-ticaret sitesi olarak sektörde ciddi paya sahiptir. 2008 yılında kurulan İncehesap.com özellikle gaming alanı başta olmak üzere teknoloji alanındaki yeni ürünleri Türkiye pazarına kazandırmaktadır. İncehesap.com, Ar-Ge birimi tarafından geliştirilen yeni ürünlere ek olarak site içi yeniliklerle ulusal pazarda önde gelen girişimci bir işletmedir.

GRCSYS Vergi avantajları

GRC Yönetim Bilişim Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. İstanbul Üniversitesi Teknokent bölgesinde faaliyet göstermektedir. GRCSYS ürünü için patent süreci olumlu devam etmektedir ve araştırma aşamasındadır.
GRCSYS ürünü Teknokent bölgesinde geliştirildiği KDV avantajına sahiptir ve bu avantaj fiyatlamaya yansıtılmaktadır.
GRCSYS ürünün Ar-Ge süreci devam etmekte ve yapay zeka altyapısı geliştirilmektedir.